trtrtr

Şeffaf Epoksi (Hardenardır) Üretim ve Satış

23.09.2022
1.478
Şeffaf Epoksi (Hardenardır) Üretim ve Satış

Epoksi Sertleştirici

Epoksi sertleştirici kaliteli yapısı ile göz almaya devam ediyor! Siz de zemininizi ya da eşyalarınızı daha sağlam bir hale getirmek ister misiniz?

Epoksi sertleştiriciler dayanıklı yapıları ile öne çıkan yapı malzemeleridir. Değişken alanlarda kullanıma uygun olan bu kimyasallar yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Pratik bir kullanıma sahip olmaları bu ürünlerin tercih edilmesini kolaylaştırmaktadır. Ancak uygulamasının pratik olduğu kadar dikkat gerektirdiği de unutulmamalıdır. Dolayısıyla konusunda uzman kişilerden yardım alınması gerekmektedir.

BRS Epoksi uzun yıllardır yer aldığı sektörde uzman ekibi ile işlemlerini tamamlamaktadır. Uygun fiyatı ve kaliteli sonuçları ile müşterilerin beğenisini toplamaktadır.

Epoksi Sertleştirici Nedir?

Epoksi sertleştirici, pratik kullanımı ve etkin sonuçları ile öne çıkmaktadır. Çeşitli alanlarda kullanıma uygun olması ise popüler bir seçenek olmasını sağlamaktadır.

Sıklıkla duymaya alıştığımız epoksi, kimyasal bir reçinedir. Yüzeyler, eşyalar ve çeşitli alanlarda kullanıma yatkın bir yapı malzemesidir. Bu ürünün kullanıldığı alanın daha dayanıklı ve parlak bir görünüme ulaşması beklenmektedir.

Epoxy sertleştirici de epoksit maddeler ile reaksiyona giren bileşikleri temsil etmektedir. Bu malzemenin de amacı epoksi ile aynıdır. Sertleştiricinin kullanıldığı alanın ya da materyalin daha dirençli olması ve şık bir izlenim sunması hedeflenmektedir.

Bu ürünler oluşturulma biçimine göre gruplandırılmaktadır. Bu kimyasal maddelerin girdiği reaksiyona göre oda ısısında kürlenen ve ısıyla kürlenen sertleştiriciler grubuna dahildir.

Epoksi Sertleştirici Fiyatları

Epoksi sertleştirici fiyatları farklı faktörlerin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Raflarda yer alan epoksiler de kullanıma uygun formları ile satışa sunulmaktadır.

Epoksi ile birleştirilen kimyasalların oluşturduğu sertleştiriciler gereksinimlere göre üretilmektedir. Epoxy sertleştiriciler kullanım yapılacak yüzey ve materyale göre özel bir içeriğe sahiptir. Böylece etkin bir sonucun ortaya çıkması amaçlanmaktadır.

İşlemin gerçekleştirileceği yüzeye göre tercihler yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyin değişmesi kullanılacak malzemenin de değişmesi anlamına gelmektedir. Dolayısıyla tercihleri etkileyen gramajlar fiyatları da etkilemektedir.

Epoksi sertleştirici fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer faktör ürünün markasıdır. Marka değeri bir ürünün sahip olacağı fiyatı direkt etkilemektedir. Dolayısıyla aynı özelliklere sahip ürünlerin sahip oldukları markalar nedeniyle farklı etikete sahip oldukları görülmektedir.

Epoksi Sertleştirici Nasıl Kullanılır?

Epoksi sertleştirici kimyasal yapısı ile kullanıldığı alanları çepeçevre sarmaktadır. Böylelikle yüzeylerin ve eşyaların daha dayanıklı olması amaçlanmaktadır.

Bu malzemenin kullanıma uygun bir hale getirilmesi gerekmektedir. Bu reçinenin hazırlanması için ise malzemelerin doğru oranlarda birleştirilmesi önemlidir.

Epoksi sertleştirici oranı hassas terazi kullanılarak ayarlanmalıdır. Bu aşamada bardak ya da şırınga gibi eşyalardan destek alınabilmektedir. Epoksi oranı 2/1 olan bir karşım için 200 gram epoksiye 100 gram sertleştirici katılmalıdır.

Karışım hazırlandıktan sonra;

  • Karışım temiz ve kuru bir kaba aktarılmalıdır. Homojen bir dağılımın elde edilmesi önemlidir. Bu nedenle karışım aynı yöne doğru 5 ila 7 dakika arasında karıştırılmalıdır.
  • Reçine şeffaf bir renk alana dek işlem sürdürülmelidir. Karışımın renklendirilmesi için ise bu aşamada renk için epoksi pigmenti eklenmelidir.
  • Karıştırma işleminde mikser gibi aletlerin kullanılmaması önerilmektedir. Bu tarz elektronik aletler karışımda hava kabarcığı oluşumunu artırmaktadır. Bu nedenle karışım tahta veya cam bir aparat ile birleştirilmelidir.
  • Soğuk hava koşullarında kristalleşen epoksi yapısını bozmayan bir maddedir. Ancak soğuk hava koşullarında uygulama yapılması durumunda ılık sudan destek alınmalıdır. Epoksinin bulunduğu kap ılık suyun içine koyularak veya ısıya yakın tutularak uygulanmalıdır.

Epoksi sertleştirici EPOSOFT Epoksi güvencesi ile sunulmaktadır. Doğru karışımı elde etmede tecrübesini kullanan firma müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?