trtrtr

Epoksi Boya Fiyatları

28.05.2023
1.140
Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boya fiyatları, hobi amaçlı ya da dekoratif amacıyla yepyeni bir tasarım elde etmek isteyen müşterilerimiz tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Ancak epoksi boya fiyatları pek çok farklı kritere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Boyanın uygulanacağı alan, boyanın büyüklüğü, renk seçeneği ve markası ücretleri etkileyen başlıca faktörler arasında yer almaktadır. Firmamız müşteri memnuniyetini sağlamak için kaliteli hammaddeler ile hazırlanmış epoksi boya ürünlerini uygun fiyatlarda satışa sunmaktadır. Uygulamasını da gerçekleştirdiğimiz epoksi boya hizmeti de bütçe dostu fiyatlarla tarafınıza sunulmaktadır. En iyi epoksi fiyatları ve kaliteli hizmet garantisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi boya iç dekorasyon uygulamalarından hobi çalışmalarına, dekoratif objelerden zemin kaplamaya kadar pek çok alanda tercih edilmektedir. Klasik boyaların aksine zemin kaplama, mutfak tezgahı boyama, sehpa ve masa kaplama gibi dekoratif unsurlarda sıklıkla kullanılır. Epoksi boyanın ana maddesi reçine olmakla beraber farklı kimyasallar da içerir ve göze hoş hitap eden görüntüsü ile kullanıcıların hizmetine sunulur. Dekoratif açıdan benzersiz bir niteliğe sahip olan epoksi boya, darbe ve çiziklere karşı da %100 dayanıklılık gösterir. Aynı zamanda çatlama yapmaması, asitten etkilenmemesi, deforme olmaması ve parlak bir görünüm sunması kullanıcılar açısından büyük avantajdır. Firmamızla irtibata geçerek bu benzersiz tasarım harikasından faydalanabilirsiniz.

epoksi boya

epoksi boya

Epoksi Boya Özellikleri

En çok dekoratif tasarım amacı ile tercih edilen epoksi boyalar özellikle değişen dekorasyon trendleri nedeni ile günümüzde çok fazla rağbet görmektedir. Kullanıcılar da farklı bir tasarım elde etmek istemeden önce epoksi boya özellikleri konusunu merak etmektedir. Diğer boyaların aksine epoksi boya çok daha avantajlı nitelikler sunmaktadır. Epoksi boya fiziksel özellikleri nedeni ile çok dayanıklı bir malzemedir. Bu nedenle kuvvetli bir şekilde uygulandığı alana tutunmayı başarır. Nemden etkilenmeyen yapısı ile rutubet bakımından yoğun olan yaşam alanlarında da tercih edilebilir.

Kimyasal açıdan epoksi boya asidik ve bazik maddelerden etkilenmez. Bunun için epoksi boyanın ilk kez uygulanacağı alana öncelikle epoksi astar adı verilen malzeme sürülür. Epoksi boya seçenekleri kullanıcılara birden fazla renk seçeneği sunar. Aynı ortamda karışık renklerde de uygulanarak göz alıcı güzellik yaratırlar. Hazır renk seçeneklerinin yanı sıra kullanıcılar kendi talep ettiği renk tonlarını da özel olarak sipariş verebilir. Bununla birlikte epoksi toz pigmentleri ile de epoksiye istediğiniz rengi vermeniz mümkündür. Bu konuda firmamız sizlere danışmanlık sunacaktır.

Epoksi Boya Çeşitleri

Epoksi boya çeşitleri uygulamaya hazır olan ve toz pigment halinde bulunan olmak üzere iki farklı grupta incelenir. Kullanıma hazır olanlar sıvı formdadır ve yanında hardener adı verilen sertleştirici ile birlikte kullanıcıya sunulur. İki madde birleştirildiğinde epoksi boya elde edilir. Hardener kullanılmadığı taktirde epoksi boya sertleşmez ve dolayısı ile kurumaz.

Epoksi toz ise epoksinin renklendirilmesi için kullanılan pigmentlerdir. Kullanıcılara birden çok renk seçeneği sunan epoksi toz pigmentler farklı uygulamaların gerçekleştirilmesine olanak sağlarlar. Bu pigmentler sayesinde mat, sedef epoksi, fosforlu ve metalik epoksi boya tonlarını elde etmek mümkündür. Dilerseniz uygulama yapmak istediğiniz alanı firmamıza göstererek kaliteli ve uzman bir şekilde boya hizmeti de temin edebilirsiniz. Böylece doğru malzeme ile doğru uygulama elde etmiş olursunuz.

Epoksi Boya Avantajları

Epoksi boyalar dayanıklı ve sağlam olmalarının yanı sıra daha pek çok avantajı da beraberinde getirir. Epoksi boya avantajları genel olarak şu şekilde gösterilebilir;

  • Doğru uygulama yapılması halinde uzun süreli kullanım sunar.
  • Kimyasal bileşenlere karşı dayanıklıdır. Bu sayede üzerine bir şey dökülse de, deterjan ile silinse de özelliğini yitirmez
  • Çatlamalara ve çizilmelere karşı dayanıklıdır.
  • Farklı ölçeklerde epoksi boya alınabilir, bu durumda kullanıcı ihtiyacına yönelik ürün satın alabilir.
  • Çeşitleri arasında çok fazla fiyat farkı yoktur bu nedenle bütçeye uygun tercih yapılabilir.
  • Yüzey kaplamasının yanı sıra dekoratif ürünlerde de hoş bir görünüm elde ettirir. Bu nedenle kullanım alanı oldukça geniştir.

Siz de epoksi boya avantajlarından en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız güvenle firmamızı tercih edebilirsiniz.

Epoksi Boya Nasıl Hazırlanır?

Solvent olarak bilinen selüloit tiner ile hazırlanan epoksi boyanın solvent ve boya miktarı markaya göre farklılık gösterir. Bu nedenle uygulama aşamasına geçmeden önce ambalaj üzerinde belirtilen oranlara dikkat ederek ürün satın almak gerekir. Bu konuda firmamız sizlere yardımcı olacaktır.

Epoksi Boya Ne Kadar Sürede Zeminde Kurur?

Marka ve modele göre farklılık gösterse de ortalama olarak epoksi boyanın tamamen kuruması 7 günü bulabilir. Uygulama alanına göre de bu süre farklılık gösterir. Dekoratif objelerde 24 saat içinde kuruyabilir.

Epoksi Boya Üzerine Yağlı Boya Yapılır mı?

Epoksi boya, yapısından ötürü çok parlak ve pürüzsüz bir görünüm sunar. Bunun için epoksi boyanın üzerine direkt olarak yağlı boya yapılacaksa öncesinde zımpara ile pürüzlü hale getirilmesi gereklidir.

Epoksi Boya Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Epoksi boya fiyatları yukarıda bahsettiğimiz gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ürünü satın alacağınız mağazanın fiyat politikası, boyanın rengi, çeşidi, boyanın miktarı ve kalitesi fiyatlarda önemli etkenlerdir. Bütçenize göre bir fiyat belirlemek istiyorsanız öncelikle bu kriterlere karar vermelisiniz. Ne tarz epoksi boya istediğinizi bizlere belirtmeniz durumunda sizlere en uygun fiyat garantisini sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi zemin kaplama fiyatları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?