trtrtr

Epoksi Zemin Kaplama

23.08.2022
1.231
Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama işlevi zeminlerinizi ve duvarlarınızdaki deformeleri ortadan kaldıracaktır. BRS Epoksi kaplamayla zeminleriniz yeni gibi görünecek!

Zeminlerin deforme olmuş ve zarara uğramış görünümleri ile şikâyet halinde olabilirsiniz. Fakat endişeye artık gerek yok! Çünkü günümüzde oldukça yaygınlaşmış olan epoksi çeşitleri ile artık hasara uğramış zeminlerinize çözüm bulunmaktadır.

Epoksi kaplama çeşitleri ve teknikleri ile ister zemininizi isterseniz de duvarınızı pekala yenileyebilirsiniz. Epoksi kaplamanın birçok çeşidi bulunmaktadır.

Her çeşidi farklı bir alan ve mekân için yarar sağlamakla birlikte, deformelere kesin çözüm olmaktadır. Epoksi kaplama çeşitleri arasından kendi ihtiyacınız için en doğru ve uygun seçimi gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi zemin kaplama nedir tarzı sorular oldukça fazla araştırılmaktadır. Epoksi kaplama zemin ihtiyacı için; zeminlere sürülen reçine kıvamına sahip ve sıvı geçirmez özelliği taşıyan bir yapı malzemesi denilebilir. Epoksi, piyasada bulunan en iyi kaplamalardandır.

Epoksi işlevinin, aşamalarının bitmesinin sonrasında su veya farklı bir hareket geçirmeksizin kullanılma fırsatı bulunur. Epoksi kaplama çeşitlerinin çoğunun başlıca görevi deformeleri kapatmakla birlikte zemine sağlamlık katmasıdır.

Sağlamlaşan zemin bir sonraki hasarlara veya darbelere daha da güçlü olmaktadır. Böylece hem hasarlı zeminden kurtulursunuz, hem de zemininizi son derece dayanıklı hale getirmiş olursunuz.

Epoksi sistemleri arasında elbette ki sizin isteklerinize birebir uyacak çeşitler bulunmaktadır. Epoksi kaplamalar kolay temizlenme ve size zahmet çıkarmama özelliği ile de çokça tercih edilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Epoksi kaplama, zemin yenilemek için piyasada kullanılan en iyi kimyasal malzemelerdendir. İşlevini son derece iyi görmesi ve sonuçlarının başarıya ulaşması ile çoğu insan tarafından tercih edilmektedir.

Epoksi kaplanılan zeminlerinizde oluşabilecek her türlü kaza, ya sorunsuz ya da en az zarar ile atlatılır. Epoksi özellikleri ise şu şekildedir:

 • Zemine su, alkali veya asit temas ettiğinde epoksi kaplamaya hiçbir zarar gelmeyecektir. Epoksinin aside ve alkaliye karşı direnci oldukça sağlamdır.
 • Epoksi kaplama kimyasal maddelere karşı sağlam olmakla beraber yağa da dirençlidir.
 • Epoksi kaplama yapılan zeminlerinizde herhangi bir kayma sonucu kaza yaşanmaz.
 • Gayet uzun bir ömre sahip olan epoksi, bu özelliğiyle cebinize de sağlık vermektedir.
 • Epoksi aşınmaya karşı piyasada bulunan en dayanıklı kimyasallardandır.
 • Epoksi zemin kaplama ile zeminleriniz hijyenliğini kaybetmeyecek, herhangi rahatsız edici bir kokuya da kesinlikle sahip olmayacaktır.
 • Epoksi kaplamalar sadece deforme olmuş zeminler için yapılmamakla birlikte dekorasyon şıklığı açısından da tercih listelerinde yer almaktadır.
 • Epoksinin yapışma gücü de yüksek olduğundan, malzemenin uzun ömürlü olması mutlaktır.
 • İşlem olarak hızlı bir şekilde gerçekleşen epoksi cebiniz için de tasarrufludur.
 • Dekorasyon hoşluğu ve eksikliği için epoksi kaplama isteği taşıyorsanız geniş bir renk listesi ile karşılaşacaksınızdır.
 • Zemininizde çatlak veya kırıklar varsa en etkili iyileştirme yöntemi epoksi kaplama olacaktır. Epoksi, kıvamı sayesinde çatlakları doldurmaktadır. Dolan çatlaklar sayesinde pürüzsüz düz bir zemine ulaşılmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır

Epoksi zemin kaplama fiyatları her firmaya ve her boya markasına göre farklılık göstermektedir. Fakat Eposoft ile epoksi kaplama daha kaliteli ve daha uygun fiyatlardan sizlere ulaşmaktadır. Epoksi bir mala yardımı ile daha kolay uygulanacaktır.

Ayarı oluşturulan boya harcı zemin üzerine dökülür ve mala aracılığı ile her yere eşit dağıtılarak düz bir görünüm elde edilir. Epoksi boya harcının, zemindeki çatlak ve kırıklara yayılarak doldurulması sayesinde zemindeki tüm hasarlar ortadan kalkacaktır.

Tüm bu işlevlerinde detaylı bir şekilde uygulanması sonucunda zemininiz eski kötü görünümünden kurtulacaktır. Yeni oluşan görüntü alana mükemmel bir havayı ve görünümü de beraberinde katacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?