trtrtr

Epoksi Parlatma

23.08.2022
4.924
Epoksi Parlatma

Epoksi Parlatma

Epoksi parlatma ile zımparalanan zemin sahip olduğu mat görünüme veda edecektir. EPOSOFT Epoksi parlatma işlevi, zemini kolayca parlak hale getirmektedir.

Epoksi işlemi su geçirmeyen bir kaplama işlevi ve reçinesidir. Epoksi su geçirmeyen yapısı ile kullanıcılara oldukça fazla kolaylık sunar. Epoksi kaplama ile kaplanan zemine ister asit isterse de su dökülsün zemin tahriş olmaz.

Eski yapısından da ödün vermeyen epoksi kaplama uygulanmış zemin, uzun ömürler boyunca parlak ve sağlam yapısını korur. Bu sebeple zemin kaplama ihtiyaçlarında en çok tercih edilen yöntemler arasında epoksi kaplama yerini başarı ile almaktadır.

Epoksi Parlatıcı Cila Nasıl Yapılır?

Epoksi parlatma seti ne için ve nasıl kullanılır tarzı sorular oldukça merak edilmektedir. Epoksi kaplama uygulanan zeminde muhtemelen çatlaklar ve hasarlar bulunmaktadır. Ya da bu işlem dekoratif amaçlı gerçekleşmiş olabilir.

Zemine uygulanan epoksi kaplama işleminin üzerinde zımpara yapıldıktan sonra mutlak cilaya ihtiyaç duyulmaktadır. Zımparalama işlevi zemine bir matlık katmaktadır. Bu mat görünümün yerine parlak görünüm getirmek istediğinizde devreye cilalama işlevi girecektir.

Mat bir hal alan zemine cila uygulandıktan sonra zemin parlak bir görünüme kavuşacaktır. Parlak bir görünüm kazanan zemin dekoratif olarak da istenen havaya bürünmüş olur. Bu sebeple cilalama işlevi oldukça önem taşıyan konulardandır.

Epoksi Zımpara Sonrası Parlatma

Epoksi parlatma yağı ile zeminin parlatma işlemleri tamamlanmaktadır. Epoksi olan alanda gerçekleşen zımpara işlemi sonrası alanda bir matlık hâkimiyet kurar. Bu mat görünümü cilalama yöntemi ile gidermek pekala mümkün bir durumdur.

Epoksi kaplama parlatma işlevini cila malzemeleri ve seti ile gerçekleştirebilirsiniz. Cilalama yapılacak zemini öncelikle titiz bir şekilde temizleyin. Zemin üzerinde küçük bir kalıntının kalmaması cila işleminin başarılı sonuçlanması için önemlidir.

Epoksi parlatma cilası işlemine başlamadan önce zeminde bir çıkıntı veya tümsek oluşmadığından emin olun. Daha sonra cila harcını zemine dökerek her yere eşit bir şekilde dağıtmalı ve cilayı uygulamalısınız.

Cilayı zemine uygulamadan önce zeminin temizliğinden emin olmalısınız, ayrıca zeminin kuru olması önem taşımaktadır. Cila işlemi kuru zemine uygulanmalıdır. Zemine cilayı uyguladıktan sonra cilanın kurumasını beklemelisiniz. Kuruyan zemini tekrardan silerek parlak görüntüye en sonunda siz de şahitlik edebilirsiniz.

Donmuş Epoksi Nasıl Çözülür?

Epoksi parlatma pastası ve cilası işlemini kendiniz de gerçek kılabilirsiniz, fakat bir ustadan yardım almak daha başarılı sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Epoksiyi çözmek belirli sıvılar ile mümkündür. Fakat epoksi çözümü oldukça tehlikeli olacağından atılacak adımların dikkat çerçevesi içinde yapılmasını önermekteyiz.

Donmuş epoksiyi yerinden çıkarmak oldukça zor bir işlem olacaktır. Epoksi kaplama yapılırken epoksinin güçlü yapışkan özelliği, sağlamlığı sağlamaktadır. Bu sebeple reçineyi yerinden çıkarmak çok da kolay olmayacaktır. Epoksi kurumadan aseton aracılığı ile bulaştığı yerlerden çıkabilir.

Epoksi Masa Parlatma Nasıl Yapılır?

Serin hava şartları altında bulunan epoksilerde matlaşma problemi oluşmaktadır. Epoksi yalızca zemin ve duvar kaplamada kullanılan bir malzeme değildir. Aynı zamanda epoksi masalarda da kaplama şeklinde kullanılabilir.

Serin havalarda masa üzerinde bulunan epoksi işlemi mat bir görünüm kazanacaktır. Cilalama yöntemi ile masanın mat görünümü yok olacaktır. Mat görünümün yerini alacak parlak görünüm epoksi kaplama işleminin ilk sonucunu koruyacaktır.

Epoksi masa parlatma işlemini kendiniz kolayca gerçek kılabilirsiniz. Masanın zeminini öncelikle iyice temizlemeli ve zemini kalıntılardan kurtarmalısınız.

Düzlenen ve temizlenen masa zeminine cila sıvısını dökerek alana iyice eşit bir şekilde dağıtmalısınız. Her yere eşit dağılan cila harcının kurumasının ardından masayı silebilirsiniz. Silinen masa parlak görünümüne hızlıca kavuşacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?